Skip to content

Darmowa promocja firmy w Internecie

Teoretycznie możesz osiągnąć sukces korzystając domowych narzędzi jakie możesz znaleźć w Internecie. Sieć jest bardzo dużo miejsc, gdzie możesz zaprezentować swoją firmę i ofertę za co nie będziesz musiał zapłacić. Jedyną rzeczą jaką będziesz musiał poświęcić to trochę czasu. Gdzie w takim razie można w Internecie promować twoją firmę i ofertę za darmo.

Możesz zacząć od zbudowania z owej strony internetowej jednym z serwisów który daje taką możliwość za darmo. Serwisy takie dzielą się z grubsza na dwa rodzaj rodzaje. Mogą to być tak zwane darmowe hostingi który dodatkowo mechanizm instalatora skryptów CMS. W ramach takich serwisów można stworzyć strony używając darmowej subdomeny. Innym rodzajem serwisu, gdzie można stworzyć darmową stronę internetową są Kreatory witryn online. Tutaj również istnieje możliwość stworzenia strony w ramach darmowych subdomeny. Specyficznymi serwisami tego rodzaju Są systemy blogowe taki jak blogspot.com czy wordpress.com.

witryny internetowe stworzone w darmowych serwisach można równie dobrze promować czy też pozycjonować tak jak strony w prywatnych domenach. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że darmowe serwisy mogą mieć pewne ograniczenia jak na przykład ilość transferu danych czy też zajęcie pewnej powierzchni strony przez reklamę.

Istnieją również serwisy które są czymś pomiędzy systemami blogowym i a serwisami społecznościowymi. Właściwie można tutaj też zaliczyć serwis wordpress.com, ale też na przykład scoop.it.

Innym rodzajem miejsca, gdzie można promować swoją firmę czy też ofertę są właśnie serwisy społecznościowe. Są to takie serwisy, gdzie zachodzić interakcja pomiędzy członkami danego serwisu. Serwisy społecznościowe przynajmniej te najpopularniejsze takie jak Facebook czy Twitter są darmowe. Facebook na przykład daje dużo możliwości promocji własnego biznesu. Można w ramach tego serwisu założyć własną stronę, własną grupę lub też zapisać się do interesującej ciebie grupy. Grupy na facebook-u pozwalają między innymi na prezentacje ofert produktów na sprzedaż.

Bardzo efektywnym sposobem na znalezienie klienta jest zamieszczanie ogłoszeń w darmowych serwisach ogłoszeniowych. Kilka tego typu serwisów jest bardzo mocno wypromowany w wyszukiwarce Google i można dzięki nim dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów.

Natomiast jeżeli chcemy tworzyć nasz własny brand to nie obejdzie się tutaj bez inwestycji finansowych. Jednym z pierwszych zakupów będzie własna domena.

Published inUncategorized