Skip to content

Jak zaindeksować stronę w wyszukiwarce Google

 

Wyszukiwarka Google to obecnie największe źródło ruchu w Internecie. Dodatkowo jest to źródło bardzo cenne, ponieważ internauci wchodzą na twoją stronę internetową ze strony wyników wyszukiwania, co oznacza, że najprawdopodobniej twoja witryna jest na temat jaki ich interesuje.

Żeby taki internauta wszedł na twoja stronę, najpierw musi ona znajdować się wysoko w wynikach wyszukiwań. Liczy się pierwsza dziesiątka a tak naprawdę, przy zwiększonej ilości dodatkowych treści przed wynikami organicznymi, pierwsza powiedzmy trójka wyników. W przypadku fraz, które są konkurencyjne konieczne jest pozycjonowanie strony. Ale żeby wyszukiwarka Google w ogóle mogła brać pod uwagę twoja stronę musi ona zostać zaindeksowana.

Jak zaindeksować stronę WWW

Żeby strona WWW mogła zostać zaindeksowana konieczne są linki prowadzące do niej z innych, już zaindeksowanych witryn internetowych. Może wystarczyć jeden link z dobrze podlinkowanej strony. Wcześniej czy później robot Google wejdzie na twoja stronę.

Jak zaindeksować szybko stronę WWW

Poniżej przedstawiam 2 sposoby na szybką indeksację strony internetowej przez wyszukiwarkę Google.

Należy podłączyć stronę do Google Search Console. Następnie zgłaszasz mapę strony. Mniej więcej na drugi dzień strona powinna być zaindeksowana.

Jeżeli nie chcesz podłączyć strony do Google Search Console mam drugi sposób. Zamieść link do strony którą chcesz zaindeskować na stronie która jest w GSC, na przykład w sitebarze. Zgłoś ponownie mapę strony. Możesz też na tę okoliczność stworzyć nową podstronę na w witrynie która jest w GSC, zmieścić tam link do strony którą chcesz zaindeksować i zgłosić mapę strony.

Published inUncategorized